III Liga województwa lubuskiego juniorów
2014-06-01 00:00:00
ŻKS Żary Mistrzami III ligi juniorów woj. lubuskiego Końca dobiegły rozgrywki III ligi juniorów województwa lubuskiego, których finał miał miejsce 31 maja 2014 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp.
Drużynowymi Mistrzami III ligi w sezonie 2014 został klub ŻKS Żary w składzie: Karol Kucza, Krzysztof Mądrawski, Wołoch Oskar, Bartosz Szakiel, Sara Michalczuk i Maria Karłyk.
Wystawiając skład pierwszoligowy od początku byli faworytami rozgrywek.
Wicemistrzami została drużyna KSz Stilon Gorzów Wlkp. II w składzie: Jakub Witczak, Jakub Chyży, Jakub Czechowski, Kamil Dzida, Julia Borowczyk, Emilia Załucka.
Trzecie miejsce przypadło KSz Stilon I Gorzów Wlkp. w składzie: Jakub Koitka, Radosław Świderski, Dawid Pawłowski, Michał Koziorowicz, Monika Malinowska, Anna Kaniowska.
W sezonie 2014 liga rozgrywana była w dwóch etapach: półfinałów i finałów. W rozgrywkach półfinałowych w grupie Północy spotkały się zespoły:
KSz. Stilon Gorzów Wlkp. I
KSz. Stilon Gorzów Wlkp. II
STMGK Strzelce Krajeńskie
UKS Gambit Świebodzin

A półfinał z południa rozegrały kluby:
ŻKS Żary I
Odrodzenie Kożuchów
Caissa Pion Zielona Góra
KS 64 Zielona Góra I
ŻKS Żary II
KS 64 Zielona Góra II


Do ”finału A” dostały się zespoły KSz Stilon I, KSz Stilon II, ŻKS Żary i Odrodzenie Kożuchów, które walczyły o miejsca I - IV. Natomiast do „finału B” dostały się zespoły STMGK Strzelce Kraj, Gambitu Świebodzin, KS 64 Zielona Góra I i Caissa Pion Zielona Góra, które walczyły o miejsca V - VIII.
Sędzią rozgrywek był Tomasz Sowa, a turniej przebiegał bez większych problemów. Smuci fakt, że drużyna Caissa Pion Zielona Góra, która dostała się do finału B nie stawiła się na rozgrywkach finałowych oddając wszystkie mecze walkowerem stawiając organizatorów w niezręcznej sytuacji.
Prezes Andrzej Modzelan wręczył klubą puchary za miejsca I –III i dyplomy dla wszystkich drużyn. Organizatorem i fundatorem pucharów był Lubuski Związek Szachowy.
Sekretarz LZSzach
Paweł Partyka