Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Sportów Umysłowych
Spała, 5-12 kwietnia 2014
2014-04-24 01:10:27
Zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Sportów Umysłowych w Spale, która odbywała się 05-12 kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportowym.
Województwo Lubuskie reprezentowało sześcioro zawodników - Anna Kaniowska i Monika Malinowska (KSz. Stilon Gorzów Wlkp), Maria Karłyk i Oskar Wołoch (ŻKS Żary), Maciej Goździcki (STMGK Strzelce Krajeńskie) i Paulina Raczykowska (Odrodzenie Kożuchów). Kierownikami ekipy byli Paweł Partyka i Marek Matlak.
Świetny wynik uzyskał Oskar Wołoch zajmując 6 miejsce w kategorii chłopców do lat 14 będąc rocznikowo młodszy. Tym samym zapewnił sobie awans na przyszłoroczną olimpiadę. Na co dzień zajecia szkoleniowe prowadzi z nim Marek Matlak. Miejsce 7. wywalczyła Anna Kaniowska w grupie dziewcząt do lat 12. W tej samej grupie występowała jeszcze Maria Karłyk (11 lokata) i Paulina Raczykowska (28 miejsce). Wśród dziewcząt do lat 14 wystąpiła Monika Malinowska (31 miejsce). Natomiast w grupie chłopców do lat 12 reprezentował nasze województwo Maciej Goździcki zajmując 32 miejsce.
Wszyscy nasi zawodnicy zarobili na rankingu a Anna Kaniowska wypełniła normę na I kategorię. Gratulacje !
Wyniki:
(link D 12)
(link D 14)
(link C12)
(link C14)
(link - Galeria) (link - strona mistrzostw)