Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Juniorów
w szachach klasycznych
2015-06-10 15:29:00
W sobotę i niedzielę (6-7 czerwca) rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Juniorów w szachach klasycznych.
Do Domu Harcerza w Zielonej Górze przybyło 57 młodych adeptów królewskiej gry z 9 klubów.
Najwięcej tytułów mistrzów województwa wywalczyli przedstawiciele ŻKSz Żary zwyciężając aż w 4 kategoriach: Sara Michalczuk (juniorki do lat 18), Karol Kucza (juniorzy do lat 18), Oskar Wołoch (juniorzy do lat 14) i Maria Bodnar (juniorki do lat 7).
Szachiści „Odrodzenia” Kożuchów triumfowali w 2 kategoriach: Paulina Raczykowska (juniorki do lat 14) i Jakub Maciak (juniorzy do lat 12), podobnie jak zawodniczki „Stilonu” Gorzów: Emilia Załucka (juniorki do lat 12), Katarzyna Kuczyńska (juniorki do lat 10).
Mistrzem województwa wśród juniorów do lat 10 został Damian Świerc z Sulęcina, a wśród juniorów do lat 7 – Aleksander Piwko z KS 64 Zielona Góra.
Jednym z bohaterów Mistrzostw był 9-letni Jakub Chyży („Stilon” Gorzów), który zrezygnował z rywalizacji wśród juniorów do lat 10 i przystąpił do walki z juniorami do lat 14 zdobywając tytuł wicemistrza województwa w tej kategorii wiekowej.Pojedynek 9-letniego Jakuba Chyżego z najlepszym zawodnikiem Mistrzostw 17-letnim Karolem Kuczą foto: M.Matlak

Zawody sprawnie przeprowadziła Fundacja Mistrzostwa Szachowego wraz z KS 64 Zielona Góra, zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody rzeczowe lub upominki.

Szczegółowe wyniki:​ ​
Grupa A:
Grupa B:
Grupa C:


Marek Matlak​
​Wiceprezes d/s młodzieżowych​ ​